ОБАВЕШТЕЊЕ О УПИСУ ДЕЦЕ У I РАЗРЕД ОСНОВНЕ ШКОЛЕ У ШКОЛСКОЈ 2020/2021. ГОДИНИ

Поштовани родитељи будућих првака

Упис деце у први разред основне школе, за школску 2020/2021. годину почиње од 01. априла 2020. године и трајаће до 31. маја 2020. године.

УСЛОВИ ЗА УПИС

1. У први разред основне школе школске 2020/2021. године на основу члана 18. Закона о основама система образовања и васпитања, уписују се деца која ће 1. септембра 2020. године имати најмање шест и по година (рођени до 1. марта 2014. године), односно највише седам и по година.
  2. У први разред основне школе школске 2020/2021. године могу се уписати и деца која ће до почетка школске године (1. септембра 2020. године) напунити шест година и то након провере спремносто детета за полазак у основну школу, коју врши школски психолог применом препоручених стандарда и поступака.

Сва потребна документа за упис деце у први разред основне школе, прибављаће школа по службеној дужности.

РОДИТЕЉ, УСВОЈИЛАЦ, СТАРАТЕЉ, ОДНОСНО, ОРГАН СТАРАТЕЉСТВА, ОДГОВОРАН ЈЕ ЗА УПИС ДЕТЕТА У ПРВИ РАЗРЕД ОСНОВНЕ ШКОЛЕ.

Родитељи/законски заступници будућих првака ће моћи од 01.04.2020. електронским путем преко Портала еУправе,  да „Искажу интересовање за упис у основну школу“.

Родитељима/ законским заступницима који су исказали интересовање овим путем, елктронским путем ће бити послата информација (нотификација) о датуму уписа у основну школу. После тога на порталу еУправа ће бити доступна услуга еЗаказивање термина за упис и тестирање, када ћете једним одласком у школу завршити све активности у вези са уписом детета у школу.

Због новонастале ситуације, проглашења ванредног стања на територији Републике Србије, све потребне информације у вези уписа у први разред основне школе, ове године можете добити позивом на телефон 024/558-063 (секретаријат школе) од 09:00 до 11:00 часова или на телефон 064/1147288 (директор школе Иван Стипић) сваког радног дана од 08:00 до 12:00 часова.

Уколико због радних обавеза не можете да контактиратена горе наведене телефонске бројеве доступна вам је наша е-маил адреса:оOva adresa el. pošte je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript da biste je videli..

Директор школе Иван Стипић

Срдачан поздрав и добро нам дошли драги прваци.

ОBAVIJEST О UPISU DJECE U I RAZRED OSNOVNE ŠKOLE U ŠKOLSKOJ 2020/2021. GODINI

Poštovani roditelji budućih prvaka,

Upis djece u prvi razred osnovne škole, zа školsku  2020/2021. godinu će započeti 01. travnja 2020. godine i trajat će do 31. svibnjа 2020. godine.

UVJETI ZA UPIS

1. U prvi (I) razredu osnovne škole u školskoj 2020/2021. godini, na temelju članka 18. Zakona o osnovama sustava obrazovanja i odgoja, upisuju se djeca koja će imati najmanje šest i pol godina (rođena do 1. ožujka 2014.), ili najviše sedam i pol. godina.

2.         U prvi (I) razred osnovne škole školske 2020/2021. godine se mogu upisati i djeca koja će do početka školske godine (1. rujna 2020.) navršiti šest godina i to nakon provjere djetetove spremnosti za polazak u osnovnu školu koju vrši psiholog škole koristeći preporučene standarde i postupke.

Sve potrebne dokumente za upis djece u prvi razred osnovne škole dobiti će škole po službenoj dužnosti.

RODITELJ, UDOMITELJ, STARATELJ, ODNOSNO ORGAN STARATELJSTVA ODGOVORAN JE ZA UPIS DJETETA U PRVI RAZRED OSNOVNE ŠKOLE.

Roditelji/zakonski zastupnici budućih prvaka moći ćе оd 01.04.2020. еlektronskim putem preko Portala eUprave,  „Iskazati interesiranje za upis u osnovnu školu“.

Roditeljima/ zаkonskim zastupnicima kојi su iskazali interesiranje ovim putem, elektronskim putem biti će poslana informacija (notifikacija) о datumu upisa u osnovnu školu. Poslije toga na portalu eUprava će biti dostupna usluga eZakazivanje termina za upis i testiranje, kada ćete jednim odlaskom u školu završiti sve aktivnosti u vezi upisa djeteta u školu.

Zbog novonastale situacije, proglašenja izvanrednog stanja na teritoriju Republike Srbije, sve potrebne informacije u vezi upisa u prvi razred ove godine možete dobiti pozivom na broj 024 / 558-063 (Tajništvo škole) od 09,00 do 11,00 ili na 064/1147288 (ravnatelj škole Ivan Stipić) svaki radni dan od 8,00 do 12,00 sati.

Ukoliko se zbog radnih obveza ne možete obratiti nama na gore navedene brojeve telefona, naša adresa e-pošte je: Ova adresa el. pošte je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript da biste je videli.

Ravnatelj škole Ivan Stipić

DOBRO NAM DOŠLI DRAGI PRVACI!