Обавештење о отварању школа само за целодневни боравак ученика чији су родитељи исказали потребу због обавеза на радном месту

За родитеље

1. Родитељ када доводи дете у школу је у обавези да носи маску која ће прекривати уста и нос, дезинфикује руке на улазу препаратом на бази 70% алкохола и пређе преко дезобаријере уз минимално задржавање размени информације са запосленим задуженим за прихват ученика.
  2. Кад год је могуће родитељ не треба да улази у школу.
  1. Држати обавезну удаљеност од 2 метра.
  1. Деца се доводе у боравак од 7 и 30 а најкасније се по ученике долази у 16 и 30.
  1. Обавестити наставника при одласку да ли дете сутра долази у боравак.
  1. Родитељ је у обавези пре доласку у школу измерити температуру себи и детету, у случају температуре дете се не доводи у школу и обавештава се директор школе.
  2. Родитељи треба да обезбеди свом детету посебну флашицу са водом која ће бити само за његову потребу.
  1. Добро би било да деца доручкују пре доласка у школу, а да им припреме и спакују ужину или суви оброк(у зависности од дужине времена проведеног у школи) у складу са потребама и навикама деце .