Etwinnig projekat “ Jedna jedina Zemlja“
Učenici 2.a razreda učestvovali su u eTwinnig projektu“ Jedna jedina Zemlja“ .Naš projekat je realizovan uz učešće 27 nastavnika iz 14 zemalja: Jermenije(2), Hrvatske (3), Španije (1), Italije (4), Severne Makedonije (1), Litvanije (1), Republike Moldavije ( 1), Poljske(3), Portugala (3), Rumunije(2), Slovenije (1), Srbije (1), Turske (3) i Grčke. (1)
U našem projektu učenici su izneli svoje ideje o zaštiti životne sredine, a mi smo pokušali da podignemo svest o ovom globalnom problemu. Istovremeno, imali smo za cilj da širimo svest o zaštiti životne sredine i da inspirišemo naše učenike da učine nešto kako bi pomogli Zemlji. Proučavali smo vegetaciju i životinje oko naše škole. Uporedili smo sličnosti i razlike vegetacije i životinja sa školama u evropskim zemljama. Pripremili smo postere za Svetski dan životne sredine. Naši učenici su naučili da poštuju životnu sredinu, naučili da rade kako u učionici, tako iu saradnji sa učenicima u evropskim zemljama, koristili su različite veb 2.0 alate i unapredili svoje jezičke veštine.